czwartek, 7 maja 2015

Być nowoczesnym rodzicem

Będąc na bieżąco, warto nadążać za świeżymi nurtami w wychowywaniu i dbaniu o nasze dzieci. Dlatego warto co jakiś czas przetrząsnąć Internet w poszukiwaniu właśnie takich nowości jak np. pieluszki wielorazowe

Dziecięce produkty

Rodzajów produktów specjalnie dla dzieci na rynku jest z każdym rokiem coraz więcej, wynika to z coraz wyższych norm i wymagań Unii i oczekiwaniom rodziców. Czy taki stan rzeczy jest dobry i czy idzie to w dobrym kierunku nie wiem.

Jedyne o czym należy pamiętać, że im mniej przetworzone produkty podajemy dziecku tym lepiej. To samo tyczy się artykułów takich jak pieluszki. Im mniej materiałów sztucznych i wytwarzanych syntetycznie, tym lepiej. Ostateczna decyzja jednak zawsze należy do rodzica.


Co wiemy o pieluszce?

Pieluszka to kawałek chłonnego materiału, absorbujący mocz noworodka, niemowlęcia i małego dziecka, a także osób chorych, które samodzielnie nie kontrolują potrzeb fizjologicznych. Obecnie w Polsce najczęściej stosowane są pieluszki jednorazowe.

Pieluchy jednorazowego użytku produkowane przemysłowo pojawiły się w połowie XX wieku. Początkowo były one w postaci otoczonego celulozową osłoną chłonnego wkładu z waty celulozowej lub bawełnianej. Później konstrukcja pieluszek była udoskonalana, dodano mocujące przylepce oraz rzepy. Wkład chłonny został zastąpiony bardziej wydajnym wkładem wiążącym mocz do postaci żelu.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pieluszka


Młode pary i ich sposoby na zdrowe i szczęśliwe dziecko

Duża część młodych par szuka dla swoich pociech produktów ręcznie robionych. Coraz większą popularnością cieszą się ręcznie robione zabawki. Dużo rodziców odchodzi też od jednorazowych pieluszek na rzecz wielorazowych z wkładami, które można prać.

Przestają też inwestować w gotowe obiadki i słoiczki- większość woli poświecić czas i samemu ugotować coś zdrowego swojemu bobasowi. Uważam ten trend za bardzo pozytywny i na pewno korzystnie wpływający na rozwój malucha. Takie postępowanie na pewno zaowocuje lepszym stanem zdrowia naszego dziecka w okresie jesienno-zimowym.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz